sportmale.jpg (13615 bytes)

Historie firmy:

Firma byla založena v roce 1992. Základem její činnosti na úplném začátku byla příprava a úpravy automobilových hlav motorů pro sportovní a závodní použití. Mezi její největší zákazníky patřily firmy Oettinger, Irmscher nebo AMG Mercedes. Zejména posledně jmenovaná firma osazovala podstatnou část své produkce sportovních a závodních motorů hlavami připravovanými firmou MOTOR excel. Tato spolupráce přetrvává dodnes, zejména při výrobě menších vývojových serií.
Velký nárůst zájmu o úpravy motorů pro běžný silniční provoz a neutěšená situace v nabídce kvalitních produktů pro tyto účely na českém trhu, vedly k rozšíření aktivit i do této sféry.Požadavky na úpravy tohoto druhu, dost odlišné od požadavků na závodní motory, vedly firmu k rozsáhlému vývojovému programu, nezbytnému k dosažení maximální kvality a kompromisu mezi výkonem, životností, spotřebou paliva a parametrem ze všeho nejdůležitějším - plnění emisních limitů upraveného motoru.
Tyto, dnes již dlouholeté zkušenosti a poznatky z vlastního vývoje jsou uplatňovány ve všech nabízených úpravách motorů pro běžný silniční provoz. Snaží se pružně reagovat na požadavky trhu, samozřejmě úzce spjaté s nástupem nových modelů, často velmi diskutabilně upravovaných ve většině případů nekvalitním "chiptuningem", zejména co se atmosféricky plněných motorů týče.

Přes svoje hlavní zaměření na motory a jejich komponenty vychází vstříc zákazníkům požadujícím komplexní úpravu celého vozu ve struktuře: motor, převodovka, podvozek, výfukový systém, interiér a v neposlední řadě samozřejmě následný servis. Specializuje se na motory koncernu Škoda - VW, jako individuální zakázky řeší ale i motory ostatních značek, motocyklové motory a v poslední době i motory pro ultralehká letadla.
V duchu zásady VÝKON + SPOLEHLIVOST = VÝSLEDEK je řešen i další obor činnosti firmy - závodní motory. Její výrobní a vývojová základna předurčuje jejich vysokou profesionální úroveň. Ještě lépe než protokoly o naměřených parametrech vypovídají o jejich kvalitě výsledky: Mistr Evropy v rally historických automobilů, Mistr České republiky v automobilových soutěžích… Vstup jejich motorů do okruhového Matador Škoda Pick-up Free-style Cupu 2001 přinesl vítězství v celkové klasifikaci jezdců v podání Petra Sýkory, vítězství v celkové klasifikaci týmu v podobě týmu EMINGR Věroslav I.
Firma nejen upravuje a dodává celé motory, ale zabývá se především vývojem a výrobou jejich komponentů, zejména motorových hlav, vačkových hřídelí, optimalizací dynamických vlastností ventilových rozvodů. K tomu využívá vedle dlouholetých zkušeností samozřejmě i tu nejmodernější měřící a diagnostickou techniku.
Zákazník této firmy se může spolehnout na to, že jeho zadání bude na špičkové úrovni profesionálně řešeno k jeho maximální spokojenosti.


ZPĚT / BACK